Program ma możliwość generowania JPK do US

Generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego


Program pozwala na generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego dla Urzędu Skarbowego. JPK to elektroniczny zbiór ksiąg i dokumentów prowadzonych za pomocą programu komputerowego w wymaganym formacie. Jest on obowiązkowy dla wszystkich firm od 1 stycznia 2018 roku.
W Faktura Small Business można stworzyć:

- JPK_VAT
- JPK_FA
- JPK_MAG (wersja HANDEL)

Więcej informacji na: https://www.mega-tech.com.pl/jak-wygenerowac-jpk/
(Do działania tej funkcji wymagana jest ważna aktualizacja w programie).

Export dokumentów do programów księgowychProgram umożliwia export dokumentów sprzedaży do innych programów księgowych, takich jak:
- Subiekt
- Comarch Optima
- Buchalter
- Symfonia
- WAPRO
- Sh@rk
- RaksSQL
- Ramzes
- Enova365
Funkcja ta znacznie ułatwia pracę działu księgowego.
Dowiedz się więcej

Export do innych programów księgowych
Program ma możliwość pobieranie danych z CiDG

Pobieranie danych kontrahentów z CEIDG


Jedną z ciekawszych funkcji programu jest pobieranie danych firm z bazy Głównego Urzędu Statystycznego. Podczas wystawiania faktury wystarczy wpisać NIP klienta, a program pobierze dane firmy. Dodatkowo można zaznaczyć, żeby aplikacja automatycznie użyła danych po prawidłowym odczytaniu oraz dodała klienta do bazy przed zapisaniem faktury. Znacznie przyspiesza to wystawianie faktur klientom, których jeszcze nie ma w kartotece.

(Do działania tej funkcji wymagana jest ważna aktualizacja w programie)

Dostosowanie programu do własnych potrzeb
 1. Możliwość ustawienia własnego widoku dokumentów - sam decydujesz, jakie kolumny i w jakiej kolejności chcesz widzieć w programie.

 2. Szybkie szukanie po zdefiniowanych kolumnach.

 3. Możliwość ustawienia własnej czcionki w programie.

 4. Dowolność w wyglądzie wydruku faktury - można samodzielnie zmieniać jej wygląd za pomocą edytora szablonów.

 5. Definiowanie własnych rejestrów, form płatności, jednostek miary, walut itp.

 6. Możliwość wczytania logo i pieczątki swojej firmy.

 7. Wystawianie faktur w cenach netto lub brutto.Program możesz dostosować do własnych potrzeb.
Możliwość w programie oznaczania własnych danych

Oznaczanie własnych danych


W programie mamy dwie możliwości oznaczania danych: za pomocą znaczników lub kolorów. Dodatkowo w ustawieniach programu możemy definiować własne opisy dla znaczników.
Opcja oznaczania występuje dla:


 1. Wystawionych dokumentów (faktur, zamówień, proform itd.)

 2. Dokumentów zakupowych, kasowych, magazynowych (tylko wersja HANDEL)

 3. Kartoteki klientów i towarów


Wysyłanie dokumentów mailemPo wystawieniu w programie faktury, oferty, zamówienia czy innego dokumentu w prosty i szybki sposób możemy wysłać go na skrzynkę mailową naszego klienta. Pozwoli to zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na zapisywanie i załączanie do maila czy drukowanie dokumentów i wysyłanie tradycyjną pocztą.

Istnieją dwie opcje wysyłania dokumentów:


 1. za pomocą wbudowanego w programie modułu (można podejrzeć, kiedy i na jaki adres dokument był wysłany).

 2. za pomocą programu pocztowego w komputerze, np. Outlook (cała historia zapisuje się w skrzynce nadawczej).


Program do factor ma możliwość wysyłania wystawionych dokumentów na maila
Program działa szybko i wydajnie

Szybkość działania


Dzięki unikalnej metodzie wyświetlania danych, program bez problemu poradzi sobie z dużą bazą towarów i klientów, np. wyświetlenie listy 50 tysięcy klientów trwa niecałą sekundę.
Dodatkowo wystawianie dokumentów zostało zaprojektowane tak, by skrócić czas do minimum.

Możliwość pracy wielostanowiskowej


Dzięki funkcji uruchomienia programu w oparciu o bazę sieciową MySQL, możemy korzystać z programu na wielu stanowiskach jednocześnie (na każde stanowisko wymagana jest licencja). Za dodatkową opłatą udostępniamy również miejsce na naszym serwerze, co pozwala na pracę z programem na wielu stanowiskach z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy zainstalować program na komputerze z systemem Windows, odpowiednio skonfigurować podłączanie do bazy i wówczas program łączy się z nią za pomocą Internetu i na bieżąco aktualizuje wszystkie dane. Dbając o bezpieczeństwo danych naszych klientów połączenia z bazą są szyfrowane za pomocą protokołu SSL.

Program do faktur ma możliwość pracy sieciowej (fakturowanie online)
Ustawianie indywidualnych cen i rabatów dla klientów

Indywidualne rabaty i ceny dla klientów


W programie mamy możliwość przypisania klientom indywidualnych rabatów procentowych dla poszczególnych towarów lub grup towarowych, dzięki czemu każdy klient może mieć różne rabat na różne produkty. Możemy także ustawić indywidualne ceny na poszczególne towary dla danego klienta. Istnieje aż 5 typów cen do zdefiniowania (podstawowa, hurtowa, wyprzedaż, sklep internetowy i inna).

Wystawianie faktur w obcej walucie


Nasze programy dają możliwość wystawiania dokumentów w dowolnej walucie (zdefiniowane są EUR, GBP i USD, ale ręcznie można dodać każdą dowolną). Dodatkowo funkcją jest pobieranie kursu waluty z tabeli średnich kursów NBP na dowolny dzień. Znacznie to usprawnia wystawianie faktur w walucie innej niż PLN.

Wystawianie dokumentów sprzedaży w dowolnej walucie obcej
Możliwość wystawiania dokumentów (faktur, paragonów, proform) cyklicznie

Wystawianie faktur cyklicznych


Zmagasz się, co miesiąc z wystawianiem faktur za te same usługi dla tych samych klientów? Z pomocą przychodzi moduł faktur cyklicznych! Dzięki niemu możemy ustalić, co jaki okres mają być wystawiane faktury dla naszych klientów, np. miesiąc, rok, kwartał. Pozwala też zdefiniować nazwy pozycji, które na kolejnych fakturach w danym cyklu automatycznie będą zmieniały miesiąc czy rok w zależności od daty wystawienia dokumentu np. abonament tv za 05/2015, abonament tv za 06/2015.

Możliwość zamiany miejscami pozycji na faktury


Zmiana kolejności pozycji na fakturze już nie jest problemem. Po dodaniu towarów czy usług z kartoteki lub rozwijanej listy możemy szybko zmienić ich kolejność poprzez przeciągnięcie.

Możliwość zamiany pozycji podczas wystawiania dokumentu
Program ma możliwość obsługi czytników kodów kreskowych różnych firm

Współpraca z czytnikami kodów kreskowych


Do programu możemy podłączyć czytnik kodów kreskowych, w celu sczytania kodu towaru i automatycznego dodania pozycji do wystawianego paragonu lub faktury. Jest to kolejna funkcja ułatwiająca pracę z programem. Współpraca odbywa się z dowolnym czytnikiem kodów EAN.

Oferty i zamówienia


W programie możemy w szybki sposób przygotować ofertę lub zamówienie dla naszego klienta i wysłać je mailem. Po zaakceptowaniu przez kontrahenta oferty/zamówienia jednym kliknięciem myszy wystawimy na ich podstawie fakturę. Dodatkową funkcją jest wystawianie fakturę do kliku zamówień.

Programy zostały wyposażone w moduł ofert i zamówień
Programy mają własną kartotekę towarów i klientów która ułatwia pracę

Kartoteka towarów i usług oraz klientów


Dzięki Kartotece klientów oraz Kartotece towarów i usług program pozwala w niezwykle prosty i szybki sposób wystawić różnego rodzaju faktury, a także paragon fiskalny, oferty czy zamówienia. Kartoteki można filtrować według konkretnych grup, co ułatwia wyszukiwanie danych. Przydatną funkcją jest exportowanie towarów czy klientów do pliku np. Excela i wykorzystanie do innych celów.

Współpraca z drukarkami fiskalnymiProgramy mają możliwość współpracy z drukarkami fiskalnymi firm:


 1. PosNET (oraz innych firm wspierających protokół posnet, np. Novitus)

 2. Innova

 3. Elzab

Pozwala to na sprzedaż bez wystawiania faktury albo wystawienie faktury z paragonu lub odwrotnie. Dokument fiskalny można również zrobić z oferty bądź zamówienia (a w wersji HANDEL też z WZki).

Program współpracuje z drukarkami fiskalnymi takimi jak: Elzab, Posnet, Novitus
eArchiwum - kopia danych

eArchiwum - zdalna kopia bezpieczeństwa


Funkcja ta pozwala na odzyskanie wprowadzonych do programu dokumentów oraz pozostałych danych w przypadku awarii, zawirusowania lub kradzieży komputera. Kopie tworzą się i wysyłają na serwer automatycznie, według zdefiniowanej wcześniej częstotliwości, więc nie musimy nawet o tym pamiętać. Zaś wczytywanie ich jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć myszy. Już nie musisz martwić się o swoje dane. Wystarczy wykupić eArchiwum, żeby były one całkowicie bezpieczne! więcej...

Funkcja dodatkowo płatna zapoznaj się z cennikiem

Kartoteka zakupów


Moduł Zakupy pozwala na wprowadzanie do programu faktur i rachunków dokumentujących zakup towarów. Wraz z takim dokumentem można automatycznie wygenerować PZ, który doda towary do magazynu, co umożliwi pilnowanie stanów magazynowych. Kartoteka zakupów pozwala też monitorować rozrachunki z dostawcami, a ewidencja zakupów według stawek VAT stworzona na podstawie wprowadzonych zakupów ułatwi pracę działu księgowości.

Kartoteka zakupów
kompletacja

Kompletacja - tworzenie jednego produktu z kilku innych


W programie mamy możliwość stworzenia kompletu, czyli towaru, który składa się z innych towarów. Na fakturze nie trzeba pokazywać wszystkich składników kompletu, gdyż po jego stworzeniu będą się one kryły pod jedną pozycją, natomiast z magazynu zostaną ściągnięte wszystkie poszczególne elementy. Jest to bardzo wygodna opcja dla firm produkcyjnych.

Obsługa stanów magazynowych


Program posiada obsługę magazynów, co pozwala na bieżące kontrolowanie stanów dostępnych i brakujących towarów. Można dodać dowolną ilość magazynów i przesuwać towary między nimi za pomocą dokumentu MM. Prowadzenie magazynu w programie daje możliwość stworzenia inwentaryzacji na koniec roku i sprawdzenia czy ilości towarów na półkach zgadzają się z ilościami wynikającymi z dokumentów zakupu i sprzedaży.

magazyny
dokumenty kasowe

Dokumenty kasowe


Dokumenty kasowe są generowane automatycznie do rozliczonych faktur zakupu i sprzedaży, ale można je również wystawiać ręcznie. Dzięki nim w każdej chwili sprawdzimy dane dotyczące wpłat i wypłat za wystawione i wprowadzone przez nas dokumenty sprzedaży i zakupu. Istnieje również możliwość drukowania KP, BP, KW i BW, jako dowodu wpłaty dla odbiorcy czy dostawcy.

Integracja ze sklepem Internetowym


Program do faktur z magazynem można połączyć ze sklepami internetowymi Shoper lub innym, pod warunkiem przygotowania odpowiednich skryptów, które zwrócą nam dane. Integracja ze sklepem internetowym pozwala na szybkie pobieranie zamówień ze sklepu internetowego wprost do programu. Dodatkowo można synchronizować kartotekę towarów.

integracja z shoperem
analizy-statystyki

Analizy i statystyki


Do dyspozycji mają Państwo różnego rodzaju statystyki i analizy, dzięki czemu w łatwy sposób można sprawdzić jak wygląda sprzedaż i obroty firmy. W tym zakresie oferujemy analizy takie jak:


 1. Ewidencja sprzedaży VAT

 2. Ewidencja zakupów

 3. Analiza sprzedaży według towarów i usług oraz według klientów

 4. Analiza zysku i marży

 5. Analiza zysku za sprzedane towary i usługi

 6. Najlepiej i najgorzej sprzedawane towary

 7. Najlepsi i najgorsi klienci

 8. Analiza zakupów według towarów lub dostawców

 9. Raport ilościowy sprzedanych towarów za dany okres

 10. Raport nieuregulowanych należności i zobowiązań dla klientów

 11. Raport nieuregulowanych należności i zobowiązań dla dostawców

 12. Raport obrotów magazynowych towarów za dany okres