Faktura odwrotne obciążenie

UWAGA! Z dniem 01.11.2019 Ustawa o VAT uchyla zapisy o stosowaniu mechanizmu odwrotnego obciążenia pomiędzy podmiotami krajowymi na rzecz nowych w zakresie split payment. Nasze programy do fakturowania są przygotowane na wprowadzane zmiany w regulacjach odnośnie odwrotnego obciążenia. Więcej możesz przeczytaj pod linkiem: Obowiązkowy split payment – zmiany.

Poniższe informacje obowiązują do 31.10.2019.

Faktura OO – odwrotne obciążenie

Faktura odwrotne obciążenie to dokument związany z konkretnymi usługami i towarami. Dane, które powinna zawierać faktura z odwrotnym obciążeniem uzależnione są od czynności, które dokumentuje.

Odwrotne obciążenie co to jest?

Faktura z odwrotnym obciążeniem jest niczym innym jak przeniesieniem obowiązku rozliczenia podatku ze sprzedawcy na nabywcę. Wystawiana faktura nie zawiera wówczas w całości podatku VAT lub dany produkt, usługa jest pozbawiony stawki VAT. Faktury odwrotne obciążenie są objęte procedurą, w której stosowane jest oznaczenie, które wskazuje iż sprzedaż np. danego produktu X została objęta procedurą odwrotnego obciążenia.

Program do faktur z odwrotnym obciążeniem (OO)

Nasz Program z 7-dniowym darmowym okresem do testowania daje dwie możliwości do zaznaczenia faktur odwrotnego obciążenia. Wybierając „Nowa Faktura” możemy w sekcji „Płatności” zaznaczyć „odwrotne obciążenie VAT”. Wówczas wszystkie pozycje z naszej faktury będą objęte tą procedurą. Jeżeli potrzebujemy przypisać odwrotne obciążenie tylko do określonych pozycji z faktury, wówczas należy przy dodawaniu kolejnych pozycji do faktury w sekcji „Cena i ilość” z rozwijanej listy stawki VAT wybrać „OO”.

Sprawdź więcej informacje o fakturach z odwrotnym obciążeniem.

Wypróbuj nasz program do faktur już teraz!

Zacznij korzystać z naszych programów i dołącz do zadowolonych klientów.