+48 513 253 253 biuro@mega-tech.com.pl

Faktura odwrotne obciążenie

UWAGA! Z dniem 01.11.2019 Ustawa o VAT uchyla zapisy o stosowaniu mechanizmu odwrotnego obciążenia pomiędzy podmiotami krajowymi na rzecz nowych w zakresie split payment. Nasze programy do fakturowania są przygotowane na wprowadzane zmiany w regulacjach. Więcej możesz przeczytaj pod linkiem: Obowiązkowy split payment – zmiany.

Poniższe informacje obowiązują do 31.10.2019.

Faktura OO – odwrotne obciążenie

Odwrotne obciążenie związane jest z konkretnymi usługami i towarami. Dane, które powinna zawierać faktura z odwrotnym obciążeniem uzależnione są od czynności, które dokumentuje.

Odwrotne obciążenie co to jest?

Odwrotne obciążenie jest niczym innym jak przeniesieniem obowiązku rozliczenia podatku ze sprzedawcy na nabywcę. Wystawiana faktura nie zawiera wówczas w całości podatku VAT lub dany produkt, usługa jest pozbawiony stawki VAT. Stosowane jest zamiast tego oznaczenie, które wskazuje, iż sprzedaż np. danego produktu X została objęta procedurą odwrotnego obciążenia.

Program do faktur z odwrotnym obciążeniem (OO)

Program daje dwie możliwości zaznaczenia odwrotnego obciążenia. Wybierając „Nowa Faktura” możemy w sekcji „Płatności” zaznaczyć „odwrotne obciążenie VAT”. Wówczas wszystkie pozycje z naszej faktury będą objęte tą procedurą. Jeżeli potrzebujemy przypisać odwrotne obciążenie tylko do określonych pozycji z faktury, wówczas należy przy dodawaniu kolejnych pozycji do faktury w sekcji „Cena i ilość” z rozwijanej listy stawki VAT wybrać „OO”.

Sprawdź więcej o odwrotnym obciążeniu.

 

Wypróbuj nasz program do faktur już teraz!

Zacznij korzystać z naszych programów i dołącz do zadowolonych klientów.