+48 513 253 253 biuro@mega-tech.com.pl

Faktura Proforma

Faktura proforma – podstawowe cechy dokumentu

Faktura proforma jest dokumentem niezaliczanym do dokumentów księgowych. Wystawienie jej nie przyczynia się do powstania jakichkolwiek skutków podatkowych i księgowych, o których mowa w Ustawie o VAT, więc oficjalnie nie jest uznawana za dokument księgowy.

Proforma z wyglądu przypomina zwykłą fakturę VAT. Wystawca proformy wypełnia więc pola te same co w przypadku wystawiania faktury VAT. W odróżnieniu do zwykłego i zarazem najpopularniejszego rodzaju faktury (VAT), fakturę proformę wyróżnia m.in. opatrzenie zwrotem FAKTURA PROFORMA lub zbliżonym. Dokument ten ma służyć potwierdzeniu zawarcia transakcji pomiędzy sprzedawcą i nabywcą. Forma taka jest popularna szczególnie, gdy nasz kontrahent nabywa od nas produkt i jednocześnie jest osobą fizyczną zwolnioną z VAT.

Nasze programy do faktur dają możliwość wystawienia takiej formy wraz z adnotacją, iż dokument ten nie stanowi faktury w rozumieniu przepisów ustawy o podatku od towarów i usług.

Zastanawiasz się jak wystawić fakturę proforma? Poniżej faktura proforma wzór z programu do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel.

faktura proforma

Wypróbuj nasz program do faktur już teraz!

Zacznij korzystać z naszych programów i dołącz do zadowolonych klientów.

Recenzja użytkownika
4.99 (1420 votes)