+48 513 253 253 biuro@mega-tech.com.pl

Jak wygenerować JPK

Jak wygenerować JPK

Pomoc - Raporty i analizy | 0 komentarzy

Firma MEGA-TECH oczywiście wyszła naprzeciw potrzebom klientów i dostosowała swoje programy do zmieniających się przepisów. W najnowszych wersjach programu można już generować Jednolity Plik Kontrolny. Wystarczy wejść w Zestawienia/Analizy -> zakładka e-Kontrola podatkowa (JPK). Dalej klikamy ‘Generuj’, nadajemy nazwę pliku i wybieramy typ.

Program do fakturowania z JPK Faktura Small Business to oprogramowanie, w którym można generować plik dla faktur VAT JPK_FA, JPK_VAT (zestawienie faktur sprzedaży), a w wersji HANDEL dodatkowo JPK_VAT dla dokumentów zakupu oraz dla magazynu, czyli JPK_MAG. Musimy wybrać także Urząd skarbowy, pod który podlega firma oraz okres, za który chcemy wygenerować zestawienie. Po zapisaniu taki plik przekazujemy księgowej, która ewentualnie dołącza pliki innych struktur i przesyła do Urzędu skarbowego.

Czego dotyczy JPK_VAT?

JPK_VAT dotyczy ewidencji sprzedaży i zakupów (zakupów tylko w wersji HANDEL). Właśnie ten plik będzie obowiązkowy dla wszystkich płatników VAT od stycznia 2018 roku.

Czego dotyczy JPK_FA?

JPK_FA dotyczy dokumentów sprzedaży spełniających wymogi faktury. Wygenerowany plik obejmuje takie dane z faktur jak:

  • stawki podatku
  • informację o rodzaju faktury: VAT, korekta, zaliczkowa i pozostałe oraz datę wystawienia, numer faktury, dane sprzedawcy i nabywcy, kwotę podatku i należności itp.
  • szczegółowe pozycje faktury

Czego dotyczy JPK_MAG?

JPK_MAG jest generowany na podstawie dokumentów magazynowych: PZ, WZ.

Jeśli posiadasz program do wystawiania faktur JPK Faktura Small Business lub FSB HANDEL nie musisz martwić się o generowanie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Jeśli nie posiadasz programu do faktur generującego JPK, zapoznaj się z ofertą firmy MEGA-TECH już dziś:

Program do fakturowania – Faktura Small Business
Program do wystawiania faktur z magazynem – Faktura Small Business Handel

Inne podobne tematy

Brak możliwości zapisania dokumentu

Problemem jest jedna z aktualizacji systemu operacyjnego o numerze KB4484127 (office 2007/2010) lub KB4484119 (office 2013) lub KB4484113 (office 2016), Microsoft przekonuje, że wie o istnieniu problemu i jest w trakcie usuwania jego skutków. Na chwilę obecną...

Jak wpisać PESEL do faktury?

Wpisanie numeru PESEL do faktury jest możliwe jeżeli faktura została już zapisana w programie oraz bezpośrednio z poziomu tworzenia nowej faktury. Jak wpisać PESEL do faktury? Wystarczy w polu "Dane nabywcy" wybrać z rozwijanej listy "PESEL" i w polu obok wpisać...

Sending
User Review
0 (0 votes)