Problem z aktualizacją programu
Czasem może wystąpić problem z automatyczną aktualizacją programu. Objawia się to tym, że program po aktualizacji uruchamia się ponownie w starej wersji.
Poniżej przedstawiamy w punktach co należy zrobić, by program bez problemu się aktualizował.
- Należy się upewnić czy możliwość aktualizacji nie wygasła (informacja po prawej stronie w oknie głównym).
- Należy się upewnić, że na komputerze nie ma problemów z połączeniem internetowym.
- Wchodzimy w menu w zakładkę „Firma” -> „Aktywacja programu” i sprawdzamy czy w górne pole jest wpisany kod aktywacyjny (jeśli nie ma, należy go uzupełnić).
- Można spróbować uruchomić program jako administrator (klikając na ikonę programu prawym przyciskiem myszy i wybieramy uruchom jako Administrator).
- Na czas aktualizacji wyłączamy program antywirusowy lub dodajemy program do wyjątków w programie antywirusowym.
- Jeśli program jest zainstalowany w katalogu „Program Files„, należy przenieść katalog programu bezpośrednio na dysk C:\ i z tamtąd uruchomić program i spróbować zrobić aktualizację.
- Jeśli powyższe czynności nie pomogą wchodzimy na stronę internetową www.mega-tech.com.pl, pobieramy instalator (wersję demo) i przeinstalowujemy program.
Inne podobne tematy
Jak skonfigurować moduł wysyłania maili?
Aby była możliwość wysłania z programu maila musimy poprawnie skonfigurować moduł. W tym celu wchodzimy w "ustawienia programu" i w zakładkę "ustawienia ogólne". Jako "konfiguracja" wybieramy odpowiednią skrzynkę (np. gmail). Podajemy login, adres skrzynki...
Jak dodać logo/pieczątkę w programie?
Wchodzimy w ikonę "Dane Twojej firmy" -> "Wczytaj logo/pieczątkę" -> wybieramy odpowiedni plik graficzny -> "Zapisz".Usuwamy w tym samym miejscu.Inne podobne tematy
Faktura w cenie netto lub brutto
W programie mamy możliwość ustawienia jaką ceną będziemy się posługiwać tworząc dokumenty sprzedaży - netto czy brutto. Zazwyczaj w firmach przyjmuje się, że ceną bazową jest cena netto, czyli bez podatku VAT. Tak też jest ustawione domyślnie w programie. Jednak...