Jak skonfigurować moduł wysyłania maili?

Jak skonfigurować moduł wysyłania maili?

Pomoc - Konfiguracja programu | 0 komentarzy

Aby była możliwość wysłania z programu maila musimy poprawnie skonfigurować moduł. W tym celu wchodzimy w „ustawienia programu” i w zakładkę „ustawienia ogólne„. Jako „konfiguracja” wybieramy odpowiednią skrzynkę (np. gmail). Podajemy login, adres skrzynki (najczęściej te pola są takie same) i hasło. Jeżeli wybraliśmy gotową skrzynkę pola „serwer SMTP” i „port” wypełnią się automatycznie. Po uzupełnieniu wszystkich pól klikamy na „test ustawień„. Jeżeli wszystkie dane wpisaliśmy poprawnie na naszego maila dostaniemy wiadomość testową. Na koniec klikamy „zapisz„.

Uwaga!
W przypadku gmaila czasami występuje problem z wysyłaniem maili. Jest on spowodowany dodatkowym zabezpieczeniem ze strony google. Aby to naprawić musimy zalogować się na naszą skrzynkę, wejść w zakładkę „moje konto„, następnie „logowanie i bezpieczeństwo” i okienko „zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje” ustawić jako „włączone„.

Inne podobne tematy

Jak wpisać PESEL do faktury?

Wpisanie numeru PESEL do faktury jest możliwe jeżeli faktura została już zapisana w programie oraz bezpośrednio z poziomu tworzenia nowej faktury. Jak wpisać PESEL do faktury? Wystarczy w polu "Dane nabywcy" wybrać z rozwijanej listy "PESEL" i w polu obok wpisać...

Oceń nas