Jaki program do faktur?

Jaki program do fakturowania dla małej firmy?

Przedsiębiorcy otwierający własną działalność bądź już prowadzący własny biznes często zadają sobie podstawowe pytanie co mogą zrobić w kierunku rozwoju prowadzonej działalności? Kluczowy staje się wówczas wybór właściwego narzędzia, które uprości codzienną pracę i pozwoli zaoszczędzić cenny czas, czyli dobrego programu do fakturowania.

Jakimi zaletami powinien odznaczać się dobry program do wystawiania faktur?

Fakturowanie nie powinno kojarzyć się ze żmudnym obowiązkami biurowymi i księgowymi. Obowiązek rejestracji sprzedaży usług lub towarów, wystawiania faktur, paragonów, bywa często bardzo czasochłonny. Warto wówczas pomyśleć nad zainwestowaniem w odpowiedni program do faktur, który przyśpieszy cały proces i wpłynie na rozwój prowadzonej firmy.

Jakie cechy powinien posiadać dobry program do wystawiania faktur? Jaki program do faktur wybrać? Przede wszystkim program taki powinien:

  • być prosty i intuicyjny w obsłudze, zarówno dla właściciela firmy jak osób z nim współpracujących, które na co dzień dbają o obsługę klienta, zawierają z nim różnego rodzaju transakcje,
  • umożliwić samodzielne wystawienie różnych dokumentów księgowych, np. faktur proforma, faktur zaliczkowych i końcowych, faktur korygujących czy paragonów fiskalnych, oprócz wersji papierowej, również elektronicznej w celu wysyłki e-faktury do klienta, który jest zainteresowany takim rozwiązaniem,
  • weryfikować stan magazynu,
  • analizować sprzedawalność towarów,
  • umożliwić pobranie na podstawie numeru NIP firmy danych kontrahenta z Głównego Urzędu Statystycznego,
  • dać możliwość prowadzenia filtrowanej kartoteki klientów towarów i usług,
  • mieć opcję naliczania rabatów i wystawiania faktur cyklicznych,
  • być zaprogramowany w sposób umożliwiający użytkownikowi indywidualne dostosowanie do własnych potrzeb przez chociażby możliwość ustawienia własnej czcionki, logo, stopki, przypisania wystawcy do dokumentu czy wybór preferowanej formy i waluty płatności,
  • być zgodny z aktualnymi przepisami i urzędowymi wymaganiami, m.in. umożliwić wystawienie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), a także
  • bezpiecznie przechowywać i archiwizować dane, w celu uchronienia ich przed potencjalną utratą.

Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel

Zarówno program do fakturowania Faktura Small Business jaki i program do wystawiania faktur z magazynem Faktura Small Business Handel zostały przygotowane w oparciu o wskazane oczekiwania. Oprogramowania te są stale rozwijane i dostosowywane do zmieniających się przepisów za sprawą darmowej aktualizacji. Czym się jeszcze charakteryzują?

Program do fakturowania Faktura Small Business jest łatwym w obsłudze programem skierowanym głównie do małych i średnich przedsiębiorstw. Pozwala on w prosty sposób wystawić dokumenty potwierdzające zawarcie transakcji kupna sprzedaży bądź też przygotowanie indywidualnej oferty/zamówienia dla klienta. Program ten umożliwia również stworzenie cennika. Zarówno oferty/ zamówienia, czy też cennik mogą być przesłane w wersji elektronicznej do klienta. Dzięki tym rozwiązaniom kontrahent w dogodny sposób bez wychodzenia z domu może otrzymać pełne informacje dotyczące zamówienia bądź cen interesujących go produktów.

Program do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel został wzbogacony o opcję magazynu. Oprócz podstawowych funkcji zawiera także możliwości weryfikacji stanów magazynowych, co jest dużym ułatwieniem podczas pracy z dużą ilością produktów.

Oba programy zawierają moduł pozwalający na wygenerowania JPK, co jest szczególnie istotne dla przedsiębiorców rozliczających się z VAT, na których ciąży obowiązek wysyłki dokumentu do Ministerstwa Finansów. Dodatkowo programy pozwalają na komunikację z działem księgowym poprzez export wystawionych dokumentów do programów takich jak: Buchalter, Comarch Optima, Enova365, Raks, Ramzes, Subiekt, Symfonia, Sz@rk, i WAPRO. Programy są skierowane dla osób będących czynnymi płatnikami VAT, jak i tych, którzy nie są do tej grupy zaliczani, czyli firm zwolnionych z VAT. Oprogramowanie daje więc możliwość wystawienia faktury bez VAT oraz w przypadku stania się płatnikiem VAT również faktury z VAT. Użytkownicy programów oprócz powyższych funkcjonalności mogą liczyć również na telefoniczną bądź mailową pomoc techniczną w zakresie obsługiwanych programów.

Dobór właściwego programu do wystawiania faktur jest kluczowy szczególnie na samym początku rozpoczętej działalności. To wówczas podjęte decyzje rzutują na dalsze etapy rozwoju firmy. Warto więc pomyśleć o rozwiązaniach, które są nieskomplikowane i dostosowane do zmieniających się wymagań nakładanych na przedsiębiorców.

Przydatne linki:

Funkcje programu do fakturowania Faktura Small Business

Funkcje programu do wystawiania faktur Faktura Small Business Handel

Pomoc techniczna

Powróć na bloga i zobacz pozostałe nasze wpisy!

Jaki program do faktur?
4.7 (94.11%) 180