Jak przenieść program w wersji sieciowej jeżeli komputer jest jednocześnie serwerem?

Jak przenieść program w wersji sieciowej jeżeli komputer jest jednocześnie serwerem?

Pomoc - częste problemy | 0 komentarzy

Jeżeli posiadamy wersje sieciową i potrzebujemy przenieść program na inny komputer z komputera który jest serwerem w pierwszej kolejności musimy zrobić kopię bezpieczeństwa. Aby to uczynić wchodzimy w zakładkę „narzędzia” i wybieramy opcję „kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum”.
Tworzymy kopię i kopiujemy ją na dysk zewnętrzny(np. pendrive). Następnie już na nowym komputerze pobieramy instalator i podczas instalacji wybieramy opcję „ten komputer będzie serwerem”. Po instalacji programu i serwera przenosimy wcześniej zrobioną kopię do folderu archiwum(domyślnie znajduję się na dysku C w folderze Mega-Tech/Faktura Small Business).
Uruchamiamy funkcję „kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum” i przywracamy kopię. Teraz pozostaje nam tylko zmienić nazwę serwera na pozostałych komputerach(nazwa serwera to nazwa komputera albo jego ip). Jeżeli okazałoby się, że nadal nie możemy połączyć się z bazą na końcówkach musimy jeszcze poprawić login, hasło i nazwę bazy(dane te uzyskamy podczas instalacji serwera).

Tym sposobem proces przeniesienia serwera na inny komputer można uznać za zakończony.

Inne podobne tematy

Jak przenieść program na inny komputer?

W celu przeniesienia programu na inny komputer wystarczy skopiować cały katalog MEGA-TECH (domyślnie znajdujący się on na dysku C:\) na nośnik, np. płytę CD czy pendrive`a i  później z tego nośnika skopiować na drugi komputer. Po przekopiowaniu należy sprawdzić czy...

Oceń nas