Jak przenieść program w wersji sieciowej jeżeli komputer jest jednocześnie serwerem?

Jak przenieść program w wersji sieciowej jeżeli komputer jest jednocześnie serwerem?

Pomoc - częste problemy | 0 komentarzy

Jeżeli posiadamy wersje sieciową i potrzebujemy przenieść program na inny komputer z komputera który jest serwerem w pierwszej kolejności musimy zrobić kopię bezpieczeństwa. Aby to uczynić wchodzimy w zakładkę „narzędzia” i wybieramy opcję „kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum”.
Tworzymy kopię i kopiujemy ją na dysk zewnętrzny(np. pendrive). Następnie już na nowym komputerze pobieramy instalator i podczas instalacji wybieramy opcję „ten komputer będzie serwerem”. Po instalacji programu i serwera przenosimy wcześniej zrobioną kopię do folderu archiwum(domyślnie znajduję się na dysku C w folderze Mega-Tech/Faktura Small Business).
Uruchamiamy funkcję „kopia bezpieczeństwa z funkcją e-archiwum” i przywracamy kopię. Teraz pozostaje nam tylko zmienić nazwę serwera na pozostałych komputerach(nazwa serwera to nazwa komputera albo jego ip). Jeżeli okazałoby się, że nadal nie możemy połączyć się z bazą na końcówkach musimy jeszcze poprawić login, hasło i nazwę bazy(dane te uzyskamy podczas instalacji serwera).

Tym sposobem proces przeniesienia serwera na inny komputer można uznać za zakończony.

Inne podobne tematy

Jak wpisać PESEL do faktury?

Wpisanie numeru PESEL do faktury jest możliwe jeżeli faktura została już zapisana w programie oraz bezpośrednio z poziomu tworzenia nowej faktury. Jak wpisać PESEL do faktury? Wystarczy w polu "Dane nabywcy" wybrać z rozwijanej listy "PESEL" i w polu obok wpisać...

Oceń nas