Częściowa wpłata na fakturze

Pomoc - Wygląd dokumentów | 0 komentarzy

Co zrobić żeby część wpłaty była widoczna na fakturze jako zapłacona a druga część pozostała do zapłaty?

Wchodzimy w “Narzędzia Ustawienia” -> “Ustawienia programu” -> “Ustawienia wydruku” -> w polu “Ustawienia wyglądu wydruku faktur” zaznaczamy checkbox “Pokazuj ile pozostało do zapłaty na fakturze” -> “Zapisz” .
Następnie wystawiamy fakturę na całą kwotę, jaką klient powinien nam zapłacić i wybieramy sposób płatności ‘przelew’ (z terminem płatności min. 1 dzień) -> ‘Zapisz’. Teraz klikamy na wystawioną fakturę prawym przyciskiem myszy -> “Wprowadź wpłatę” -> wpisujemy częściową wpłatę jaką otrzymaliśmy -> zapisujemy. W ten sposób na fakturze widać ile jest razem do zapłaty, ile wpłacono oraz ile pozostało do zapłaty.
Jeśli ta informacja nadal się nie pokazuje należy wejść w podgląd wydruku i zmienić szablon na Wydruk standardowy lub wydruk nr 2.

Inne podobne tematy

KSeF – co to jest?

Krajowy System eFaktur (KSeF) to ogólnokrajowa platforma do wystawiania, otrzymywania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych drogą elektroniczną. Jest to cyfrowa wersja tradycyjnych faktur, której głównym celem jest centralizacja procesu rejestracji faktur w...

KSeF – generowanie tokenów

W celu wysyłania dokumentów do Krajowego Systemu e-Faktur bezpośrednio z naszego programu, w pierwszej kolejności należy wygenerować tokeny. Została do tego stworzona platforma, która pozwala na nadawanie lub odbieranie uprawnień do korzystania z KSeF. UWAGA: Moduł...