+48 513 253 253 biuro@mega-tech.com.pl

Dodawanie programu Faktura Small Business do wyjątków w różnych programach antywirusowych

Dodawanie programu Faktura Small Business do wyjątków w różnych programach antywirusowych

Pomoc - częste problemy | 0 komentarzy

Opis jak dodać nasz program do wyjątków w najpopularniejszych programach antywirusowych.

Avast

Jeśli chcemy uniknąć komunikatów w czasie działania programu, należy wykluczyć plik w ustawieniach Osłony systemu plikówOsłony w czasie rzeczywistym ->Osłona systemu plików -> Ustawienia zaawansowane -> Wykluczenia. Następnie podajemy ścieżkę do pliku, zatwierdzamy Enterem i klikamy OK.

Dodatkowo warto też dodać proces do wyjątków w osłonie Monitorowanie zachowańOsłony w czasie rzeczywistym -> Monitorowanie zachowań -> Ustawienia zaawansowane -> Zaufane procesy.

Ostatnia kwestia, to wykrywanie plików w czasie skanowania systemu skanerem na żądanie bądź ustawionym w harmonogramie. Tutaj wykluczeń dokonujemy z głównych ustawień programu; Ustawienia -> Wykluczenia – sam zaś wyjątek dodajemy tak, jak w przypadku wykluczeń w osłonie systemu plików.

Kaspersky

Aby dodać wykluczenie wchodzimy w ustawienia -> dodatkowe -> i wybieramy zagrożenia i wykluczenia. Następnie wchodzimy w konfiguruj reguły wykluczeń. Dodajemy folder Mega-Tech (domyślnie znajduję się na dysku C), zaznaczamy w składnikach ochrony wszystkie okienka i klikamy na dodaj.

NOD32

Aby dodać wykluczenie otwieramy główne okno programu, klikając ikonę w zasobniku systemowym, obok zegara. Następnie naciskamy klawisz F5 aby przejść do ustawień zaawansowanych programu. Z drzewa opcji wybieramy Antywirus i antyspyware → Wyłączenia, a następnie Dodaj. Wybieramy plik, który ma być wyłączony ze skanowania.
Naciskamy OK, aby zastosować zmiany.

Comodo

Aby dodać nasz program do wykluczeń uruchamiamy Comodo a następnie klikamy na ustawienie skanera -> wykluczenia. Tam dodajemy plik faktura.exe domyślnie znajdujący się w C:\Mega-Tech\Faktura Small Business\ i klikamy ok.

W przypadku innych mniej popularnych programów antywirusowych zachęcamy do poszukania w internecie tematu odnośnie dodawania do wyjątków.

 

Inne podobne tematy

Wysyłanie maili z programu przez Gmail

Ze względu na wprowadzenie przez Google w poczcie Gmail dodatkowych zabezpieczeń, nie będzie możliwości wysyłania dokumentów z programu za pomocą jedynie nazwy użytkownika i hasła. „Aby chronić Twoje konto, od 30 maja 2022 roku Google nie będzie już zezwalać na...

Brak możliwości zapisania dokumentu

Problemem jest jedna z aktualizacji systemu operacyjnego o numerze KB4484127 (office 2007/2010) lub KB4484119 (office 2013) lub KB4484113 (office 2016), Microsoft przekonuje, że wie o istnieniu problemu i jest w trakcie usuwania jego skutków. Na chwilę obecną...