shoper-logo-bluePoniżej znajdą Państwo opis konfiguracji sklepu Internetowego Shoper oraz konfigurację programu do faktur, która pozwoli na wymianę danych pomiędzy sklepem a programem.

 

Konfiguracja sklepu Shoper

W celu udostępnienia komunikacji między programem a sklepem internetowym musimy założyć konto API w swoim sklepie. Aby to uczynić, logujemy się do Panelu administracyjnego swojego sklepu http://www.TwójAdresSklepu/admin/.

Następnie z górnego menu wybieramy Konfiguracja -> Administracja, systemem -> Administratorzy. Teraz tworzymy grupę za pomocą przycisku „Dodaj grupę administratorów”  w nazwie możemy wpisać GrupaAPI i w polu Typ dostępu ustawiamy dostęp do webapi.

shoper dodaj grupę

W zakładce Uprawnienia ustawiamy:

Sprzedaż = odczyt
Klienci = odczyt
Asortyment = odczyt, dodawanie, edycja, usuwanie
Konfiguracja= odczyt, dodawanie, edycja, usuwanie

shoper-uprawnienia-grupy-api

Po poprawnej konfiguracji naciskamy przycisk Zapisz.

Teraz przechodzimy do zakładki „Administratorzy” (po lewej stronie w menu) i naciskamy dodaj administratora. Wypełniamy wszystkie wymagane pola i zapisujemy.

shoper-dodawanie-uzytkownika-api

Konfiuracja programu Faktura Small Business Handel

W celu konfiguracji programu należy wejść w Narzędzia Ustawienia -> Ustawienia programu, następnie z menu po lewej stronie wybieramy Sklep Internetowy.
Po prawej stronie pojawi się okno do konfiguracji połączenia ze sklepem.

shoper-konfiguracja

W polu Rodzaj sklepu wybieramy Shoper, następnie poniżej podajemy adres sklepu, login oraz hasło użytkownika, którego utworzyliśmy wcześniej w panelu administracyjnym sklepu Shoper. Po poprawnym wypełnieniu wszystkich danych, naciskamy przycisk Test ustawień. Jeżeli konfiguracja została przeprowadzona prawidłowo, pojawi się komunikat informujący o tym.

Dodatkowo mamy możliwość wybrania, który typ ceny jest brany do synchronizacji ze sklepem internetowym. Istnieje także opcja do zaznaczenia, by nowi klienci z zamówień automatycznie byli dopisywani do kartoteki klientów (warunkiem jest, żeby podali NIP firmy).

Poniżej film pokazujący jak skonfigurować program ze sklepem Shoper